Antonín Bajaja

Antonín Bajaja

(nar. 1942 ve Zlíně)
Spisovatel.

Pracoval jako zpravodaj Československého (Českého) rozhlasu, novinář a redaktor Rádia Svobodná Evropa. Od roku 1996 vede semináře tvůrčího psaní na univerzitě v Olomouci a ve Zlíně. Patří ke spoluzakladatelům časopisu ZVUK Zlínského kraje (vychází od roku 1990). Ve spolupráci se studenty Fakulty multimediálních komunikací UTB založil v roce 2002 festival Literární květen, který se stal po sedmi ročnících východiskem pro dnešní festivaly Literární jaro ve Zlíně a Vsetíně.

Debutoval prózou Mluviti stříbro (1982), následovaly Duely (1988, 2005), za které autor získal ocenění Nakladatelství Mlada fronta. Mezi jeho další díla patří román Zvlčení (2003, cena Magnesia Litera) a Na krásné modré Dřevnici (2009, Státní cena za literaturu, nominace na Cenu Josefa Škvoreckého). Za svoji tvorbu spjatou se zlínským regionem získal také Cenu města Zlína (2010).

Odkaz na knihy autora do katalogu Krajské knihovny Františka Bartoše

Na krásné modré Dřevnici

 

Pátek 13. 4. 2012 17.00 Vila Tomáše Bati

Autorské čtení a besedu se spisovatelem Ludvíkem Vaculíkem a jeho manželkou Marií Vaculíkovou uvede Antonín Bajaja. Večer moderuje Martin Pášma, vyprávění bude provázeno písněmi pěveckého souboru Mužáci ze Zlína.

Slavnostní ukončení Literárního jara.

Fotografie z pořadu.
>> přejít na program